Nowy numer 04/2020 Archiwum

Rejonowe dni katechetyczne

Katecheci z diecezji zielonogórskogorzowskiej przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego spotkali się z bp. Tadeuszem Lityńskim uczestnicząc w konferencjach formacyjnych w Głogowie, Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

Rejonowe Dni Katechetyczne odbyły się 22 sierpnia w Gorzowie Wlkp., 23 w Zielonej Górze i 24 w Głogowie. W szkołach na terenie diecezji pracuje ponad 800 katechetów, nauczycieli religii, ale przede wszystkim świadków Jezusa Chrystusa.

W prelekcji o ochronie małoletnich w praktyce wychowawczej ks. dr Dariusz Mazurkiewicz - delegat biskupa diecezji zielonogórskogorzowskiej ds. ochrony dzieci i młodzieży, poruszył niezwykle ważne tematy.

Warto przypomnieć, że miniony rok szkolny był wyjątkowo trudny i wymagający, szczególnie ze względu na wiosenne strajki nauczycieli. Katecheci często podejmowali odważne decyzje i nie przystępując do protestu wspierali dyrektorów szkół w przeprowadzeniu egzaminów, a przede wszystkim byli z uczniami i towarzyszyli im w najtrudniejszych momentach. Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa serdecznie podziękowała katechetom za odpowiedzialną postawę.

– Wiem, jaka panowała w tym czasie atmosfera w szkołach i szczerze współczuję. Będę przy każdej okazji powtarzała o mojej ogromnej wdzięczności i mam nadzieję, że podobna sytuacja już się nie powtórzy i ten etap historii lubuskiej szkoły mamy za sobą – powiedziała w Gorzowie Wlkp. kurator.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama