Nowy numer 41/2019 Archiwum

Prowadzą sami uczestnicy

W ostatnie dni wakacji przyjechali do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, aby uczyć się, jak prowadzić do Boga innych.

Kurs Oazowy dla Animatorów w Rokitnie (KODA) to rekolekcje specjalistyczne Ruchu Światło–Życie. Ich uczestnicy od 21 do 30 sierpnia zapoznawali się z całym systemem formacyjnym ruchu, począ- wszy od Oaz Dzieci Bożych, poprzez Oazy Nowego Życia, na zasadach formacji dorosłych i Domowego Kościoła kończąc.

Przede wszystkim jednak oazowicze mieli okazję poznać różne metody prowadzenia spotkań w grupach.

– Rekolekcje mają dać uczestnikom pewien warsztat pracy, metod i pomysłów do posług. Większość z nich po powrocie do swoich parafii podejmie posługę animatora małej grupy, a KODA ma im pomóc przełamać lęk, aby nie bali się brać odpowiedzialności za wspólnoty u siebie, a potem podczas rekolekcji wakacyjnych – wyjaśnia ks. Jakub Świątek. – KODA różni się od innych rekolekcji także tym, że to nie kadra animatorska prowadzi spotkania w grupach, ale sami uczestnicy. I codziennie inna osoba pełni funkcje animatora dnia – dodaje.

Na rekolekcje przyjechało 41 osób. Wśród nich był Dawid Makowski z Zielonej Góry. – Moja przygoda z Ruchem Światło–Życie zaczęła się trzy lata temu. Przez ten czas spotkałem wielu animatorów i moderatorów, którzy przyczynili się do mojego poznania Boga, liturgii i Kościoła. Wiem, że wiele im zawdzięczam, dlatego postanowiłem dać innym to, co sam otrzymałem, i pojechałem na KODA. Tu nauczyłem się, jak animować grupę, jak reagować w różnych sytuacjach, a przede wszystkim, jak pokazać drugiemu człowiekowi Boga i jak żyć Jego słowem – wyjaśnia Dawid.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL