Nowy numer 3/2021 Archiwum

Chrzest, bierzmowanie i Komunia św. w Zakładzie Karnym

W głogowskim Zakładzie Karnym 4 września sakrament chrztu, bierzmowania i Komunii Świętej przyjął 53 letni pan Krzysztof.

Pan Krzysztof wychował się w domu dziecka i szybko, głównie przez alkohol, trafił po raz pierwszy do więzienia. – Chcę przyjąć chrzest, bierzmowanie i Komunię Świętą, aby żyć jak prawdziwy chrześcijanin. Wierzę, że jak wyjdę za dwa miesiące na wolność, to z pomocą Boga już nigdy nie wrócę do więzienia – powiedział pan Krzysztof tuż przed Mszą św.

Chrzest, bierzmowanie i Komunia św. w Zakładzie Karnym   Wspólnie z panem Krzysztofem modlili się inni więźniowie. Krzysztof Król /Foto Gość

Ks. Sebastian Kluwak jest kapelanem w dwóch placówkach penitencjarnych w Głogowie: w Zakładzie Karnym i Poprawczym oraz w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich. Posługuje wśród osób osadzonych już od 16 lat. – To jest piąty przypadek, kiedy ksiądz biskup udziela mi zgody na udzielenie osadzonemu chrztu, bierzmowania i Komunii Świętej – wyjaśnia ks. Kluwak, który jest także diecezjalnym kapelanem więźniów.


Więcej w wydaniu papierowym Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego na 14 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama