Nowy numer 3/2021 Archiwum

Komunikat biskupa diecezjalnego

Pełen tekst komunikatu biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp. Tadeusza Lityńskiego dotyczący inicjatyw modlitewnej "Polska pod Krzyżem"

Drodzy Diecezjanie

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września odbędzie się w Kruszynie k. Włocławka ogólnopolskie spotkanie modlitewne pod hasłem "Polska pod Krzyżem". Jestem przekonany, że modlitwa tysięcy pątników pod krzyżem, pod którym w 1991 r. sprawował Eucharystię św. Jan Paweł II, a który dziś wznosi się nad miejscem męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, stanie się wielkim impulsem dla ożywienia wiary w naszym kraju. W łączności z tym spotkaniem odbędzie się także czuwanie w naszym sanktuarium maryjnym w Rokitnie. W sobotę, 14 września rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11, na którą najserdeczniej zapraszam pielgrzymów i sympatyków Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po południu natomiast o godz. 16.30 w ogrodach rokitniańskich u stóp tamtejszej Golgoty odbędzie się modlitwa różańcowa, a o 17.30 odprawiane w plenerze nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej. Następnie spotkamy się w bazylice – o godz. 21 na Apelu Maryjnym, a o godz. 22 na Mszy św. w intencji Ojczyzny, po której będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Nazajutrz, w niedzielę po odśpiewaniu Godzinek o godz. 6.30 rozpocznie się Msza św. kończąca czuwanie.

Gorąco zachęcam, abyśmy trwali wspólnie w te dni na modlitwie także w parafiach, które powinny w tym czasie stać domami szczególnej modlitwy dla wszystkich, którzy nie mogą udać się ani do Włocławka, ani do Rokitna.

Zawierzam organizatorów i uczestników tego wydarzenia Matce Bożej Rokitniańskiej, św. Janowi Pawłowi II i bł. Jerzemu Popiełuszce oraz pierwszym męczennikom Polski, którzy stali u początków wiary w naszej Ojczyźnie, przynosząc orędzie Chrystusowego Krzyża – orędzie Bożej Miłości, której nic nie zdoła zwyciężyć.

Zielona Góra, 5 września 2019 r.
+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski


Komunikat zostanie odczytany w niedzielę 8 września we wszystkich parafiach diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama