Nowy numer 44/2020 Archiwum

Daje siłę do życia

– Nam, chrześcijanom, znak krzyża przypomina o nieskończonej miłości Jezusa do każdego człowieka – mówił bp Tadeusz Lityński do wiernych zgromadzonych u Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Uczestnicy sierpniowej Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę spotkali się 14 września w diecezjalnym sanktuarium w Rokitnie. Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński. – Dzisiaj stajemy w licznej wspólnocie pielgrzymów, mających osobiste doświadczenie wędrowania na Jasną Górę.

Chociaż inicjatywa Polska pod Krzyżem odnosi się do spotkania modlitewnego pod Włocławkiem i w wielu innych miejscach, to należy zauważyć, że Polska była i jest pod krzyżem, ilekroć na drogach można zauważyć pielgrzymów. Bo przecież znakiem rozpoznawczym jest krzyż, tablica w formie krzyża – mówił w homilii biskup. – Pragnę dzisiaj wyrazić podziękowanie pielgrzymom za to doświadczenie wiary, za to świadectwo i wielki apostolat modlitwy. To nie było wędrowanie dla wędrowania, dla spaceru czy chęci poznania czegoś nowego w życiu. Ale pielgrzymowanie ma głębszy sens zbawczy, odnosi się do odpowiedzi na dar spotkania Jezusa – kontynuował.

W spotkaniu wzięła udział Łucja Kulwanowska z Zielonej Góry, dla której to była już 25. wędrówka na Jasną Górę. – Pewnie wiele osób to powtarza, ale rzeczywiście pielgrzymka daje mi siłę do życia – podkreśla zielonogórzanka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama