GN 07/2020 Archiwum

Festiwal Muzyki i Słowa w Zielonej Górze

Trwa Festiwal Muzyki i Słowa w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Za nami pierwszy koncert zespołu muzyki sakralnej Capella Caelestis.

Przed nami jeszcze dwa koncerty: 5 i 19 października, które rozpoczną się o godz. 19.15, W ich trakcie słuchacze mogą poznać wielowiekowe dziedzictwo muzyki sakralnej i literatury chrześcijańskiej. - W tym roku wszystkie koncerty poświęcone są Matce Bożej. Warto skorzystać z tej duchowej uczty i nakarmić się dobrą muzyką oraz wartościowym słowem. Wstęp na koncerty jest bezpłatny - wyjaśnia ks. Mateusz Szerwiński.

Drugi koncert będzie typowo wokalny, głównie chorał gregoriański, a także muzyka dawna polifoniczna w wykonaniu Męskiego Zespołu Chorałowego z Bydgoszczy. Natomiast w trakcie trzeciego wystąpią soliści oraz Rokitniańska Orkiestra Jubileuszowa pod dyrekcją Aleksandra Grefa z Opery Poznańskiej.
Towarzyszyć im będzie nasz chór Con Spirito z parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama