GN 07/2020 Archiwum

Nasi diecezjanie na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin

"Rodzina Sanktuarium Życia" to hasło XXXV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin, która odbyła się 21 i 22 września na Jasnej Górze. Naszą diecezję reprezentowała grupa 32 pielgrzymów.

Wyjazd zorganizowano z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie. Na zaproszenie odpowiedzieli także pątnicy z Zielonej Góry, Czerwieńska, Ciborza, Kalska i Chociul. Duchowo wspierał ich ks Marcin Marciniak, który w parafii odpowiedzialny jest za Wspólnotę Małżeństw i Rodzin.

Dla sulechowskich pielgrzymów było to zwieńczenie tych wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w mijającym roku. Po rocznym przygotowaniu do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich przystąpiło ponad 60 par małżeńskich.

Pątnicy sulechowscy ofiarowali Matce Bożej Księgę Odnowienia Przyrzeczeń z intencjami małżonków. Organizator pielgrzymki Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin w Warszawie wyraził na to zgodę, ale także zaprosił ich do posługi w czasie centralnej Mszy świętej w niedzielę 22 września. Byli oni odpowiedzialni za liturgię słowa, modlitwę powszechną oraz przygotowanie darów ofiarnych. Na ręce księdza biskupa Wiesława Śmigla, przewodniczącego Rady ds. Rodziny przy KEP – złożyli m.in. obraz Matki Boskiej Rokitniańskiej oraz wspomnianą Księgę Odnowienia Przyrzeczeń.

Ksiądz biskup w homilii nawoływał nas do świętości i trwałości małżeństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama