Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nasi diecezjanie na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin

"Rodzina Sanktuarium Życia" to hasło XXXV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin, która odbyła się 21 i 22 września na Jasnej Górze. Naszą diecezję reprezentowała grupa 32 pielgrzymów.

Wyjazd zorganizowano z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie. Na zaproszenie odpowiedzieli także pątnicy z Zielonej Góry, Czerwieńska, Ciborza, Kalska i Chociul. Duchowo wspierał ich ks Marcin Marciniak, który w parafii odpowiedzialny jest za Wspólnotę Małżeństw i Rodzin.

Dla sulechowskich pielgrzymów było to zwieńczenie tych wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w mijającym roku. Po rocznym przygotowaniu do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich przystąpiło ponad 60 par małżeńskich.

Pątnicy sulechowscy ofiarowali Matce Bożej Księgę Odnowienia Przyrzeczeń z intencjami małżonków. Organizator pielgrzymki Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin w Warszawie wyraził na to zgodę, ale także zaprosił ich do posługi w czasie centralnej Mszy świętej w niedzielę 22 września. Byli oni odpowiedzialni za liturgię słowa, modlitwę powszechną oraz przygotowanie darów ofiarnych. Na ręce księdza biskupa Wiesława Śmigla, przewodniczącego Rady ds. Rodziny przy KEP – złożyli m.in. obraz Matki Boskiej Rokitniańskiej oraz wspomnianą Księgę Odnowienia Przyrzeczeń.

Ksiądz biskup w homilii nawoływał nas do świętości i trwałości małżeństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama