GN 43/2020 Archiwum

Ks. Jerzy Hajduga Honorowym Obywatelem Drezdenka

Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Drezdenko otrzymał ks. Jerzy Hajduga. Jest kapelanem w tutejszym szpitalu, a także autorem wielu tomików poetyckich.

Jak sam zainteresowany zareagował na to wyróżnienie?

– Aż takiego zauważenia się nie spodziewałem! Fakt, w sumie 20 lat jestem w Drezdenku. Ostatnio 14 lat bez przerwy. Zawsze jako „ten poeta”, ostatnio jeszcze bliżej, gdy uzupełniam kapłaństwo w posłudze kapelana szpitalnego. Czas zapisuję w swoich wierszach ku pocieszeniu i wierze, że spotkamy się jeszcze. Tam, gdzie i na mnie czeka mieszkań wiele – powiedział ks. Hajduga.

Ks. Jerzy Hajduga urodził się 30 marca 1952 roku w Krakowie. W 1980 roku wstąpił do Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich, a siedem lat później przyjął święcenia kapłańskie. Opublikował kilkanaście tomów wierszy m,in. „Nawrócenie św. Augustyna”, „Miłość, która nie mogła umrzeć”, „Rozerwanie nieba”, „Powieki wieków”, „Zatrzymać z czasu chwile”.

Kapłan mieszka i posługuje w Drezdenku. Jest duszpasterzem chorych w tamtejszym szpitalu. Z jego inicjatywy w miejscowości powstał Teatr Kotłownia znajduje się w podziemiach kościoła pw. Przemienienia Pańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama