GN 07/2020 Archiwum

Gorzowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczęte

"Jedność w mocy Ducha" - to motto tegorocznej edycji 33. Gorzowskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, które potrwają do 29 października.

Konferencja naukowa „Biblia ekumeniczna – jedność w różnorodności”, wykład „Pontyfikaty przełomu stuleci – Jan Paweł II, Benedykt XVI oraz Franciszek – podobieństwa, różnice, wnioski”, „Muzyka mojej duszy” – koncert nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I i II – to tylko trzy z wielu tegorocznych propozycji dni kultury nad Wartą.

Jak co roku dni kultury rozpoczęły się Mszą św. w parafii pw. Wniebowzięcia NMP. 29 września w tymczasowej kaplicy odprawił ją bp Tadeusz Lityński. – Dziękuję za to zaproszenie do udziału w modlitwie na rozpoczęcie Dni Kultury Chrześcijańskiej. To dobrze, że w sferze kultury umiejscowiona została modlitwa. Modlitwa jako nasze odniesienie do sacrum, odniesienie do Boga, ale też nasza odpowiedź na uprzedzającą miłość Boga staje się fundamentem, jakby początkiem działania w sferze kultury – podkreślił w homilii biskup.

– Świat współczesny pragnie okraść człowieka z wszelkich znamion duchowości. Ważne mają być uczucia, potrzeby materialne, upodobania estetyczne, kulturalne, sportowe, ale nie ma mowy o żadnym odniesieniu do Boga. To nie jest nasza droga! – dodał.

Organizatorem Gorzowskich Dni Kultury Chrześcijańskiej jest środowisko Klubu Inteligencji Katolickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama