Nowy numer 3/2021 Archiwum

Inauguracja nowego roku akademickiego

Akademia im. Jakuba z Paradyża, podobnie jak inne uczelnie w Polsce, 1 października rozpoczęła nowy rok akademicki. Studia na gorzowskiej uczelni rozpoczęło ponad 2300 żaków.

Rozpoczęcie w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża poprzedziła Msza św. w kościele pw. NMP Królowej Polski. Przewodniczył jej bp Paweł Socha.

Hierarcha podkreślił, że zdobyta wiedza i wykształcenie mają służyć człowiekowi, a nie być wykorzystywane przeciwko niemu. Zachęcał zebranych do czerpania mądrości z Biblii. - Właściwie całe Pismo Święte jest jedną wielką księgą Bożej mądrości. Jest bowiem słowem Boga - podkreślił biskup senior.

Świat bez mądrości Bożej prowadzi do zagłady. Przykładem tego był totalitaryzmy ubiegłego wieku. - Nie zapominając o wartości wiedzy, nauki i jej konieczności, trzeba nam wracać do Bożej mądrości. Inaczej tracimy kierunek naszej drogi i idziemy donikąd. I także nie rozpoznajemy dobrze, kim jest człowiek - zauważył bp Socha.

Na zakończenie podkreślił, że współczesny człowiek coraz bardziej zapomina, kim jest i po co żyje, chcąc tylko wygodnie żyć. - Do pedagogów należy, ale także do młodzieży akademickiej, byśmy nie zatracili właściwego celu i drogi życia. A znaleźć ją można tylko w kontakcie z Bogiem - przypomniał.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama