Nowy numer 39/2022 Archiwum

Zaproszenie do Paradyża na Akatyst ku czci Matki Bożej

Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu zaprasza wszystkich diecezjan 12 października do udziału w Akatyście ku czci Matki Bożej.

Doroczne modlitewne czuwanie za wstawiennictwem Matki Bożej Paradyskiej rozpocznie się o godz. 17 wspólnym Różańcem, po którym o godz. 18 przewidziano uroczystą Mszę św. Natomiast o godz. 20 rozpocznie się Akatyst ku czci Matki Bożej.

- Tegoroczne czuwanie wpisuje się szczególnie w szereg innych modlitw w roku przygotowania do koronacji obrazu Matki Bożej Paradyskiej Królowej Powołań Kapłańskich. Chcemy w tym czasie z pokorą zanosić nasze modlitwy do Boga w intencji nowych powołań do naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu - wyjaśnia ks. Tadeusz Kuźmicki, ojciec duchowny.

- Podczas akatystu będziemy modlić się ku czci Matki Bożej, przywołując Jej różne przymioty. Między innymi będziemy śpiewali: "Witaj, Służebnico Świętego Pokarmu". Chcemy błagać Boga za Jej wstawiennictwem, abyśmy zawsze mieli w obfitości możliwość karmienia się tym Świętym Pokarmem, uczestnicząc w Eucharystii. Pragniemy z ufnością prosić Maryję, aby w młodzieży wzbudzała gotowość i odwagę do przyjęcia, podobnie jak Ona, postawy służebnej wobec Świętego Pokarmu. Będziemy upraszać za wstawiennictwem Służebnicy Pańskiej o zdolność rozeznania swojego powołania dla młodych osób, aby nie wahały się poświęcić całego swojego życia Bogu - tłumaczy ojciec duchowny.

Galeria zdjęć z ubiegłego roku: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy