Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej w Skwierzynie i Trzcielu

"Wy jesteście moją nadzieją" - te słowa św. Jana Pawła II są hasłem Ogólnopolskiego Spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej, które od 11 do 13 października odbywa się w Skwierzynie i Trzcielu.

Doroczne spotkanie w różnych miejscach Polski organizuje Zgromadzenie Księży Misjonarzy. – W tym roku nasza parafia pw. św. Mikołaja w Skwierzynie oraz parafia pw. św. Wojciecha w Trzcielu są gospodarzami corocznego ogólnopolskiego zjazdu młodzieży wincentyńskiej, czyli młodych zaangażowanych we wspólnoty prowadzone przez księży misjonarzy i siostry miłosierdzia. W tym roku przeżywamy go w łączności ze św. Janem Pawłem II pod hasłem: "Wy jesteście moją nadzieją" – mówiła Nikola Szewczyk, witając bp. Tadeusza Lityńskiego.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej w Skwierzynie i Trzcielu   Nikola Szewczyk wita bp. Tadeusza Lityńskiego. Krzysztof Król /Foto Gość

– Przybyła do nas młodzież z bardzo odległych stron Polski. Z Bydgoszczy, Ignacowa, Pabianic, Grotkowa, a nawet z Zakopanego. Są z nami także grupy z naszej diecezji z Gorzowa Wlkp., Gozdnicy, Iłowej. Wielu z nas czekało na to spotkanie cały rok, ponieważ to jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć się ze swoimi przyjaciółmi i naszymi duszpasterzami. Zgromadziliśmy się wspólnie, aby umacniać naszą przyjaźń z Jezusem, jak również dzielić się radością i entuzjazmem naszej wiary – kontynuowała.

A co powiedział bp Tadeusz Lityński do młodzieży? M.in. dał świadectwo tego, jak został ministrantem:

Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej w Skwierzynie
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

W spotkaniu bierze udział ok. 150 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama