Nowy numer 08/2020 Archiwum

Herbata, ludzie i słowo Boże

„Dobre miejsce na spotkanie z Bogiem, samym sobą i drugim człowiekiem” – to hasło, które możemy znaleźć na ulotkach duszpasterstwa działającego przy parafii pw. św. Józefa w Zielonej Górze.

Okazji do spotkania jest kilka. Najważniejsze to Msza św. akademicka w każdą niedzielę o 20.00. Natomiast w każdy wtorek w salce pod Kawiarnią pod Aniołami o 20.00 odbywa się spotkanie formacyjne.

– Zapraszamy na dobrą herbatę, spotkanie z dobrymi ludźmi i spotkanie z dobrym słowem Bożym. Czy może być lepszy powód do spotkania? – pyta ks. Mariusz Jagielski, duszpasterz akademicki i dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze.

Duszpasterstwo akademickie wpływa na codzienność. – Cotygodniowe spotkania przygotowują mnie do lepszego przeżycia niedzielnej Eucharystii, bliższego poznania Pana Boga i pogłębiania relacji z Nim, ponieważ w jego trakcie omawiamy Ewangelię z najbliższej niedzieli. Bóg do każdego kieruje swoje Słowo i do każdego mówi indywidualnie. To niezwykłe, że jest ono ponadczasowe i tak bardzo spersonalizowane – zauważa Paulina Dębska, która zachęca wszystkich do przyjścia na spotkanie. – Ogromnym atutem jest to, że naszym duszpasterzem jest ks. Mariusz Jagielski. To skarbnica wiedzy, człowiek o niezwykle dobrym sercu, który we wspaniały sposób mówi o Panu Bogu i naucza, jak żyć wiarą i z wiarą – dodaje. Poza rozwojem duchowym duszpasterstwo kształtuje także inne sfery życia. – Można poznać tu wspaniałych ludzi, z którymi buduje się niezwykłe relacje. Organizowane są różne wyjazdy, m.in. na wędrówki w Bieszczady, na dni skupienia, kajaki itd. W towarzystwie osób z podobnym światem wartości miło spędza się czas i zawsze jest on produktywny – zapewnia Paulina. – Na spotkania przychodzą studenci, ale również osoby, które już pracują. Jesteśmy otwarci na każdego – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama