Nowy numer 08/2020 Archiwum

Znana data pogrzebu ks. Andrzeja Wręczyckiego

Pogrzeb śp. ks. Andrzeja Wręczyckiego, który był kierownikiem Pieszej Pielgrzymki Gorzowskiej na Jasną Górę, odbędzie się 23 października w Gorzowie Wlkp.

Msza św. w intencji zmarłego kapłana dla duchowieństwa Dekanatu Gorzów - Chrystusa Króla zostanie odprawiona we wtorek 22 października 2019 r. o godz. 20 w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Deszcznie.

Następnego dnia, to jest w środę 23 października  o godz. 11, również w kościele parafialnym w Deszcznie, zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem księdza biskupa. Po jej zakończeniu uczestnicy pogrzebu przejadą na cmentarz komunalny w Gorzowie Wlkp. (ul. Żwirowa), gdzie odbędą się dalsze obrzędy pogrzebowe.

Śp. ks. Andrzej Wręczycki urodził się 16 marca 1973 r. w Gorzowie Wlkp. W 1992 r., po zakończeniu nauki w liceum ogólnokształcącym i uzyskaniu świadectwa dojrzałości, rozpoczął studia w Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Studia ukończył uzyskując tytuł magistra teologii na Papieskim Fakultecie Teologicznym we Wrocławiu. Święcenia kapłańskie otrzymał 23 maja 1998 r. w Gorzowie Wielkopolskim z rąk bp. Adama Dyczkowskiego.

Pracował jako wikariusz w Sulechowie (par. Podw. Krzyża Świętego, 1998-2003) i Dobiegniewie (2003-2006). W roku 2006 powierzono mu funkcje koordynatora Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w okręgu gorzowskim oraz prefekta Katolickiego Liceum św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wlkp. W tym czasie był również rezydentem przy gorzowskiej parafii katedralnej. Następnie ponownie pełnił funkcję wikariusza w Świebodzinie (par. Miłosierdzia Bożego, 2007-2010), Nowej Soli (par. św. Józefa Rzemieślnika, 2010-2012), Gorzowie Wlkp. (NMP Królowej Polski, 2012-2017) oraz Deszcznie (od 2017). Od 2013 roku kierował gorzowską pieszą pielgrzymką na Jasną Górę. Był członkiem rady kapłańskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama