Nowy numer 2/2021 Archiwum

900 osób na rekolekcjach z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim

W Krośnie Odrzańskim, od 18 do 20 października, odbyły się rekolekcje z ojcem Jamesem Manjackalem, misjonarzem miłosierdzia. Wzięło w nich udział 900 osób.

W Krośnie Odrzańskim od 18 do 20 października odbyły się rekolekcje z ojcem Jamesam Manjackalem, misjonarzem miłosierdzia. Wzięło w nich udział 900 osób.

Organizatorem była parafia pw. św. Jadwigi śląskiej w Krośnie Odrzańskim (ks. prob. Zbigniew Samociak) oraz parafia św. Wojciecha w Maszewie (ks. prob. Andrzej Skoblicki). Ponad 220 uczestników rekolekcji to parafianie krośnieńskiej parafii i parafii ościennych. Łącznie z całej diecezji w rekolekcjach wzięło udział ponad 400 osób. Reszta to osoby z całej Polski. Byli też goście z Niemiec, Czech, Francji i Anglii.

- Rekolekcje odbyły się u nas już po raz czwarty. W tym roku towarzyszyło nam hasło „Wypłyń na głębie”. O James podkreślił potrzebę osobistego zaangażowania w podstawowe powołanie każdego człowieka, którym jest świętość. Wypływanie na głębię określił jako staranne pielęgnowanie w sobie żywej relacji z Jezusem - jedynym Zbawicielem człowieka. Mówił także, byśmy stawali się ludźmi ducha - relacjonuje ks. Michał Szot.

- Kilkukrotnie zwracał uwagę na potrzebę radykalnego zerwania z grzechami, które coraz bardziej oswajamy, tracąc jasną granicę między tym, co dobre i złe - dodał.

Uczestników rekolekcji 19 października odwiedził bp Tadeusz Lityński. - Ksiądz biskup zwrócił się do uczestników słowami wdzięczności za poszukiwanie wartości i pogłębianie wiary. Natomiast o. Jamesowi bp. Tadeusz podziękował za wspieranie duszpasterzy w dziele ewangelizacji - relacjonuje ks. Michał.

W organizację rekolekcji, które odbyły się na hali sportowej przy ul. Pułaskiego 3, zaangażowanych było 80 parafian z Krosna Odrzańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama