Nowy numer 08/2020 Archiwum

Konkurs o św. Janie Pawle II w Gorzowie

Międzyszkolny Gorzowski Konkurs Papieski odbył się 22 października w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski. To właśnie tutaj w 1997 roku był św. Jan Paweł II.

W konkursie wzięło udział sześć szkół z Gorzowa i Kłodawy. - Spotykamy się dzisiaj w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II i w roku 40. rocznicy jego pielgrzymki do Polski. Spotykamy się w miejscu, w którym on sam, wprawdzie już później, bo 2 czerwca 1997 roku, był obecny - mówił na rozpoczęcie konkursu ks. Bartłomiej Rybacki, wikariusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

Konkurs papieski w Gorzowie Wlkp
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z SP nr 10, drugie z Katolickiej Szkoły podstawowej, a trzecie z SP 17.

Konkurs zorganizowała parafia pw. Pierwszy Męczenników Polski i miejscowa Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II.

Honorowy patronat nad konkursem objął ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej - bp Tadeusz Lityński i lubuska kurator oświaty - Ewa Rawa.


Więcej w wydaniu Gościa Niedzielnego na 3 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama