Nowy numer 2/2021 Archiwum

O cudzie eucharystycznym w Legnicy

"Cud Eucharystyczny w Legnicy" - to temat spotkania, które odbyło się 22 października w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Gościem spotkania zorganizowanego przez zielonogórski Klub Inteligencji Katolickiej był proboszcz z kościoła pw. św. Jacka w Legnicy – ks. Andrzeja Ziombra.

Chodzi o wydarzenie, które miało miejsce w parafii pw. św. Jacka w Legnicy i które ma znamiona cudu eucharystycznego. Tak pisał o tym przed trzema laty biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski: „Na Hostii, która 25 grudnia 2013 roku przy udzielaniu Komunii Świętej upadła na posadzkę i która została podniesiona i złożona do naczynia z wodą, po pewnym czasie pojawiły się przebarwienia koloru czerwonego. (…) Ostatecznie w orzeczeniu Zakładu Medycyny Sądowej czytamy: »W obrazie histopatologicznym stwierdzono fragmenty tkankowe zawierające pofragmentowane części mięśnia poprzecznie prążkowanego. (…)«. Mam nadzieję, że wszystko to posłuży pogłębieniu kultu Eucharystii i będzie owocowało wpływem na życie osób zbliżających się do tej Relikwii. Odczytujemy ten przedziwny Znak jako szczególny wyraz życzliwości i miłości Pana Boga, który tak bardzo zniża się do człowieka".

O cudzie eucharystycznym w Legnicy   W spotkaniu wzięło udział wielu zielonogórzan. Krzysztof Król /Foto Gość

Więcej w wydaniu Gościa Niedzielnego na 3 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama