Nowy numer 08/2020 Archiwum

Pomóżmy ponad 50 misjonarzom

W sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski 3 listopada odbyła się Pallotyńska Niedziela Misyjna.

Kazania misyjne tego dnia głosił ks. Mirosław Lewandowski SAC z Sekretariatu ds. Misji Prowincji Zwiastowania Pańskiego.

– Pallotyni prowadzą dzieła misyjne w różnych zakątkach świata. Raz do roku w parafiach, w których pracujemy, jest tzw. Pallotyńska Niedziela Misyjna, kiedy mówimy na temat misji i zbieramy wsparcie dla dzieł, które prowadzimy na świecie – wyjaśnia ks. Lewandowski. – Nasza prowincja ma misje w takich krajach, jak Brazylia, Meksyk, Kuba, Białoruś, Rosja (Syberia), Korea Południowa i Papua-Nowa Gwinea. Pracuje tam ponad 50 misjonarzy – dodaje.

Jak możemy pomóc misjom? – Oczywiście podstawa to modlitwa. Poza tym po skontaktowaniu się z nami można wybrać konkretną formę materialnej pomocy misjom. Jedną z nich jest adopcja serca za pośrednictwem sekretariatu misyjnego. To wsparcie konkretnego dziecka, aby miało szansę na wykształcenie – wyjaśnia pallotyn. Kontakt z pallotynami: misje-pallotyni.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama