Nowy numer 08/2020 Archiwum

Konferencja historyczna w Zielonej Górze

"Działalność zbrodnicza zielonogórskich sądów i organów bezpieczeństwa w okresie PRL" – to hasło konferencji, która odbyła się 7 listopada w Archiwum Państwowym w Zielonej Górze.

Konferencja to druga odsłona cyklu zatytułowanego: "Człowiek wobec systemów totalitarnych na Środkowym Nadodrzu 1933-1989". Wygłoszono następujące referaty: "Dekret o przestępstwach szczególnie niebezpiecznych w okresie odbudowy państwa z 13 czerwca 1946 roku (tzw. mały kodeks karny) w świetle orzecznictwa Sądu Okręgowego w Zielonej Górze (1946 – 1950)" – dr Karol Siemaszko, "Ofiary represji Wojskowego Sądu Rejonowego w Zielonej Górze w latach 1950-1954 wśród ludności cywilnej" – mgr Marek Budniak, "Na straży organów represji. Sylwetki szefów Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Zielonej Górze" – mgr Krzysztof Mazur, "Rola PPR/PZPR w orzecznictwie sądów zielonogórskich" – dr hab. prof. US Dariusz Śmierzchalski-Wachocz i "Represjonowani działacze Zielonogórskiej Solidarności" – mgr Andrzej Perlak.

Konferencja historyczna w Zielonej Górze.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski
Konferencja historyczna w Zielonej Górze.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Organizatorami konferencji byli: Fundacja Civitas Christiana, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, Archiwum Państwowe w Zielonej Górze, Lubuski Urząd Wojewódzki.


Więcej w kolejnym wydaniu papierowym Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama