Nowy numer 08/2020 Archiwum

Zamiast narzekać, pojedź

Europejskie Spotkanie Młodych zbliża się wielkimi krokami. Jeśli ktoś w nim uczestniczył, nie trzeba go przekonywać do wyjazdu, a jeśli nie był, to warto pojechać nawet z czystej ciekawości.

Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię, bo tak się nazywa spotkanie, to idea podjęta w latach 80. ubiegłego stulecia i podtrzymywana do dziś.

– Na przełomie roku jedno z europejskich miast jest gospodarzem spotkania. W tym roku jest to właśnie Wrocław. – wyjaśnia ks. Daniel Geppert. – Przez kilka dni uczestnicy gromadzą się na wspólnej modlitwie, dzieleniu się w grupach i dawaniu świadectwa w każdym możliwym miejscu. Radosny śpiew i taniec można zobaczyć w tych dniach chociażby na przystankach czy w środkach lokomocji. – dodaje.

Dlaczego warto pojechać? – Cały czas narzekamy, że Kościół nie jest dla młodych, bo nudny, bo ciągle to samo itd. Spotkania Taizé skupiają od 15 do 30 tys. osób. Najliczniejszą grupą zawsze są Polacy. Po pierwsze, warto pojechać, żeby przekonać się, jak to wygląda od podszewki. A po drugie, jesteśmy gospodarzami tegorocznego spotkania, więc warto pokazać się z jak najlepszej strony – podkreśla ks. Daniel. Spotkanie potrwa od 28 grudnia do 1 stycznia.

Zapisywać się można tylko do 1 grudnia. – Należy zgłosić swoje uczestnictwo w punkcie przygotowań przy par. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Gdyby ktoś chciał pojechać swoją grupą, może także zgłosić się do mnie – wyjaśnia ks. Daniel. Kontakt z ks. Danielem Geppertem – tel. 502 452 401.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama