Nowy numer 08/2020 Archiwum

Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę

XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę odbyła się 9 listopada. Wzięli w niej udział podopieczni diecezjalnej Caritas.

W pielgrzymce pod hasłem "Dobry jest Pan dla tych, którzy Mu ufają, dla duszy która Go szuka" uczestniczyli mieszkańcy Schroniska Aktywizującego dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Matki Teresy z Kalkuty, Podopieczni Stołówki Caritas oraz mieszkańcy Przytuliska w Żukowicach. - Uczestnicy pielgrzymki mieli możliwość wysłuchać świadectw innych podopiecznych, którzy wygrali z bezdomnością, a także spotkać się z aktorem Lechem Dyblikiem - wyjaśnia Dorota Droś, kierownik stołówki Caritas.

- Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Przybylski, każdy miał czas na modlitwę i zwiedzanie Jasnej Góry. Po liturgii wspólnie udaliśmy się na posiłek, po zakończeniu każdy otrzymał drobny upominek. Pełni wiary wróciliśmy do Zielonej Góry - dodaje.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama