Nowy numer 08/2020 Archiwum

Wieczornica Patriotyczna w Szkole Podstawowej w Gościkowie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gościkowie z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowali Wieczornicę Patriotyczną.

Wśród młodzieży występującej 12 listopada w montażu słowno-muzycznym poświęconym bohaterom powstania warszawskiego znaleźli się przede wszystkim uczniowie klasy VIII oraz ich młodsze koleżanki i koledzy z klasy VI, V i IV.

– Ośmioklasiści w czerwcu byli na szkolnej wycieczce w Warszawie, odwiedzili cmentarz na Powązkach, groby „Rudego”, „Zośki” oraz miejsce, gdzie rozegrała się Akcja pod Arsenałem, byliśmy na Pawiaku. Zależało mi, żeby odwiedzili te miejsca. Później wychowawcy przeprowadzili w klasach lekcje na temat powstania warszawskiego, uczniowie pisali też kartki do powstańców. Sam pomysł wieczornicy zrodził się pod koniec sierpnia. Młodzież bardzo chętnie zaangażowała się w przygotowanie programu, a dzisiaj było wyraźnie widać, że dokładnie wiedzieli o kim i o czym mówili – wyjaśniała Wioletta Matunin, katechetka, inicjatorka i autorka wieczornicy.

Scenografia, efekty świetlne stworzyły kulisy przedstawienia głęboko poruszające widzów, szczególnie rodziców i nauczycieli.

– Wzruszenie odbiera mi głos. Jestem przeszczęśliwa, że brałam udział w dzisiejszej wieczornicy, że przygotowaliście tak piękne wydarzenie wspólnie z nauczycielami i rodzicami. Jako młode pokolenie, odpowiedzialne za naszą ojczyznę z pewnością będziecie wiedzieli, co znaczą słowa: „Bóg, honor i Ojczyzna”, na pewno nie będą to dla was frazesy – powiedziała Barbara Szymańska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Gościkowie.

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama