Nowy numer 08/2020 Archiwum

Jubielusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polskich w Gorzowie 13 listopada dziękowano Bogu za 30 lat jej istnienia. Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński, a współkoncelebrowało ją wielu kapłanów, którzy lata pracowali w tutejszej parafii. – Coraz bardziej wkrada się lęk w życie wierzących. Dlatego potrzebujemy świadków, naszych patronów, którzy dla Chrystusa nie tylko pokonali przestrzeń geograficzną z Włoch, przybywając pod międzyrzeckie lasy, ale też lęk przed nieznanym – mówił w homilii bp Lityński.

– Jezus jest wzorem nie tylko dla mnichów, ale dla wszystkich chrześcijan, a nasze życie wiary ma być nieustannym procesem stawania się podobnym do Jezusa w naszym myśleniu i działaniu – kontynuował.

Wspólnota pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. to największa parafia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Powstała w 1989 roku. Powołał ją ówczesny bp Józef Michalik. Jej pierwszym długoletnim proboszczem i budowniczym był ks. prał. Władysław Pawlik. Później kierował nią ks. Janusz Mikołajewicz, a obecnie proboszczem jest ks. Bogusław Kaczmarek

Parafia pw. Pierwszych Męczenników w Gorzowie ma 30 lat.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Więcej w kolejnym wydaniu papierowym Gościa Niedzielnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama