Nowy numer 31/2020 Archiwum

Spotkanie odpowiedzialnych za Akcję Katolicką w diecezji

Niedziela Chrystusa Króla to święto patronalne Akcji Katolickiej. Dzień wcześniej w Zielonej Górze odbyło się spotkanie odpowiedzialnych.

Spotkanie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej rozpoczęto uroczystą Eucharystią, w parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze, celebrowaną przez asystenta Akcji katolickiej – ks. kan. Zbigniewa Samociaka.

Zebranie stało się okazją do podsumowania wydarzeń mijającego roku oraz podziękowań za wspólnie tworzone dzieła i przekazywanie wartości chrześcijańskich w otaczającym nas środowisku.

Rada z radością przyjęła wiadomość o dekrecie bp. Tadeusza Lityńskiego, który zatwierdził statut diecezjalnej Akcji Katolickiej.

W trakcie spotkania omówiono najbliższe inicjatywy w nadchodzącym roku oraz zaplanowane spotkania diecezjalne, począwszy od spotkania opłatkowego w Zbąszynku, poprzez rekolekcje formacyjne w Kęszycy Leśnej, włączenie się w obchody uroczystości św. Wojciecha w Gnieźnie oraz przygotowanie do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, aż po pielgrzymkę krajową AK na Jasną Górę i kolejne Zawody Wędkarskie im. Bp Adama Dyczkowskiego w Witnicy.

Członkowie Rady ze smutkiem przyjęli niedawną odmowę rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny wniosku poselskiego, odnośnie kwestii konstytucyjności aborcji eugenicznej. Niestety obowiązujące w naszym kraju prawo nadal upoważnia do finansowania pozbawiana życia dzieci, ze względu na prawdopodobieństwo ich choroby lub upośledzenia. Rada wyraża obawę, że w kolejnych latach zabijane będą dzieci, tylko dlatego, że są bezbronne. W centrum zatroskanej dyskusji stała się też rozpoczynająca swoje prace sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

Członkowie Rady  dokonali wyboru uzupełniającego członka Zarządu DIAK. Skład Zarządu uzupełnił Pan Wiesław Szatkowski, Prezes POAK-u z Witnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama