GN 07/2020 Archiwum

Warsztaty Caritas w Żaganiu

Caritas przybliża młodzieży swoją misję i zachęca do wolontariatu. 25 listopada odbyły się kolejne warsztaty w Żaganiu.

Warsztaty dla kandydatów na wolontariuszy oraz wszystkich tych, którzy chcą poznać działalność Caritas odbyły się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Doroty Księżnej Żagańskiej w Żaganiu. – W trakcie spotkania uczniowie uczestniczyli w warsztatach z zakresu teorii wolontariatu, a także dowiedzieli się dużo o działalności diecezjalnej Caritas. Młodzież chętnie współpracowała, zadawała pytania i była ciekawa działań podejmowanych przez swoich rówieśników, a także pozytywnie odpowiedziała na udział w zbliżającej się zbiórce żywności – wyjaśnia Dominika Łapucha z Centrum Wolontariatu diecezjalnej Caritas.

– Zachęcamy do organizowania warsztatów, aby zwiększać wiedzę młodych na temat Caritas. Aby nie kojarzyli naszej działalność tylko ze zbiórkami żywności czy sprzedażą świec przed świętami, ale mieli pojęcie o szerokiej i różnorodnej działalności charytatywnej na rzecz osób potrzebujących – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama