GN 07/2020 Archiwum

Świeca, która tworzy polską Wigilię

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Tego dnia diecezjalna Caritas rozpocznie kolejną edycję akcji: Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tegorocznym hasłem są słowa: "Świeca, która tworzy polską Wigilię".

Caritas naszej diecezji w tym roku rozprowadzi ok. 90 tys. świec. - Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących - wyjaśnia Sylwia Grzyb z diecezjalnej Caritas.

- Akcja od ponad dwóch dekad służy potrzebującym dzieciom, zapewniając im m.in. wyjazd na wakacje, wypoczynek letni, zimowy, posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także leczenie i rehabilitacje - dodaje.

Świecę będzie można nabyć w każdej parafii w całej diecezji od I niedzieli Adwentu oraz w sieci księgarni św. Antoniego.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama