Nowy numer 08/2020 Archiwum

Barbórka w Winnym Grodzie

W Zielonej Górze 29 listopada świętowali górnicy wydobywający na co dzień ropę i gaz. Przed Akademią Barbórkową jak zawsze była Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, której przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

Jak co roku zielonogórska Barbórka rozpoczęła się przy pomniku Ignacego Łukaszewicza od złożenia wiązanek kwiatów. - Świętujemy tak, jak tradycja nakazuje. Po złożeniu kwiatów idziemy na Mszę św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego i naszego kapelana ks. Józefa Niżnika. Potem uroczysty przemarsz do Teatru Lubuskiego i wręczenie odznaczeń i jubileuszy - wyjaśnia Krzysztof Krupiński, dyrektor oddziału PGNiG w Zielonej Górze.

Jaki to był rok dla PGNiG? - Stabilny. Trzeba przyznać, że oddział w Zielonej Górze jest największym oddziałem pod względem wydobycia w Polsce. Cały czas jest duże wydobycie ropy, cały czas duże wydobycie gazu i są perspektywy na więcej. Chcemy uruchomić trzy duże inwestycje i jestem przekonany, że to wpłynie na rozwój regionu - podkreśla Krzysztof Krupiński.

Barbórka w Zielonej Górze.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski
Barbórka w Zielonej Górze.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama