Nowy numer 03/2020 Archiwum

Nie trzeba daleko szukać

Wolontariusze i pracownicy Caritas spotkali się u Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Aby móc pomagać innym, od 29 listopada do 1 grudnia nabierali sił i szukali inspiracji w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

– Potrzebujemy takiego zatrzymania na adoracji Najświętszego Sakramentu, ale też na konferencji. Potrzebujemy tego wszystkiego, co będzie nam przypominać, że jesteśmy zaproszeni przez Pana Jezusa, aby w Jego imieniu w Kościele, w Caritas nieść pomoc najbardziej potrzebującym – podkreśla ks. Stanisław Podgórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Rekolekcje poprowadziła s. Małgorzata Chmielewska, przełożona wspólnoty Chleb Życia, która przypomniała, że pomoc ubogim to zadanie dla każdego z nas. – Pan Bóg zachęca nas do tego, abyśmy z drugim człowiekiem po prostu się spotkali. Nie trzeba daleko szukać, trzeba zacząć od najbliższego otocznia. Nie poznamy tak naprawdę smaku miłości, nie poznamy Pana Boga, jeśli nie wyjdziemy z siebie i nie spotkamy Go w drugim człowieku: w mężu, żonie, dziecku, sąsiedzie, szefie z pracy – podkreślała s. Małgorzata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama