Nowy numer 03/2020 Archiwum

Nie masz czasu? To idź!

Ksiądz Andrzej Oczachowski zachęca, by w pierwsze soboty miesiąca odkrywać Boży świat razem z Matką Bożą.

Krzysztof Król: Niedawno powstał Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi. Co to takiego?

Ks. Andrzej Oczachowski: To po prostu wspólnota, która od 10 lat pielgrzymuje do Rokitna w każdą pierwszą sobotę miesiąca. To nasza odpowiedź na wezwanie Maryi, która w czasie objawień fatimskich powiedziała, że Pan Jezus chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali, a tym, którzy będą z wiarą praktykowali to nabożeństwo, obiecała zbawienie. Wypełniamy wszystko według wskazań z Fatimy: spowiedź św., Komunia św., medytacja, Różaniec. Po tych 10 latach praktyki doszliśmy do przekonania, że to jest forma pobożności, którą chcemy szerzyć wśród innych.

Potrzeba aż stowarzyszenia?

Zastanawialiśmy się, czy nie wystarczy, żebyśmy po prostu chodzili w pielgrzymce i do pewnego czasu tak to było, ale teraz uważamy, że we współczesnym świecie warto utożsamiać się z czymś konkretnym, aby można było to zjawisko łatwiej nazwać, do niego się odwołać i szerzyć wśród innych. 7 grudnia w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w obecności księdza biskupa chcemy zawierzyć to stowarzyszenie Maryi.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama