Nowy numer 03/2020 Archiwum

Kolejne spotkanie "Porozmawiaj z czarnym"

- Nasza obecność na Mszy św. nie ma wynikać z poczucia obowiązku. Moja obecność w kościele ma wynikać z poczucia potrzeby! - podkreślił ks. Andrzej Draguła, który 4 grudnia był gościem specjalnym spotkania "Porozmawiaj z czarnym".

Już po raz jedenasty w kabaretowym Klubie Gęba przy Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się spotkanie z cyklu „Porozmawiaj z czarnym”. W środowy wieczór rozmawiano m.in. o duszy, zmartwychwstaniu, cudach, a nawet o Eucharystii. – Czasami ktoś mi zadaje pytanie: „Proszę księdza, czy dzisiaj jest obowiązek iść do kościoła?”. Ja mówię, że to jest źle postawione pytanie – zauważył ks. Draguła.

– Nasza obecność na Mszy nie ma wynikać z poczucia obowiązku. Moja obecność w kościele ma wynikać z poczucia potrzeby! Bo tam w niedzielę jest szczególna okazja do mojego spotkania z Bogiem, gdzie z innymi wierzącymi idę wspominać śmierć i zmartwychwstanie Pańskie, czyli coś, co Chrystus zrobił dla mojego zbawienia. Po to tam przychodzę – kontynuował.

Kolejne spotkanie "Porozmawiaj z czarnym"   Spotkanie odbywa się w kabaretowym Klubie "Gęba" przy Uniwersytecie Zielonogórskim. Krzysztof Król /Foto Gość

Spotkania organizuje koło studenckie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Uniwersytecie Zielonogórskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama