Nowy numer 43/2020 Archiwum

Aktywny Kalendarz Adwentowy w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą

Otwierajcie z nami okienka Aktywnego Kalendarza Adwentowego. Duszpasterstwo Akademickie Parakletos w Słubicach zaprasza.

Tradycyjnie od 1 do 24 grudnia zapraszamy mieszkańców dwumiasta Słubice-Frankfurt nad Odrą do udziału w spotkaniach organizowanych w ramach Aktywnego Kalendarza Adwentowego. Wspólne kolędowanie, robienie bożonarodzeniowych ozdób, koncert chórów, mikołajkowy bieg, pieczenie i dekorowanie pierników… to tylko niektóre propozycje.

Każdego dnia do Bożego Narodzenia mieszkańcy będą mogą wspólnie spędzać czas w oczekiwaniu na święta. Warto chociażby zajrzeć do hali koncertowej, gdzie będzie można poznać i pośpiewać polskie i niemieckie kolędy. Ale program na kolejne dni jest także bardzo interesujący. Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na rodzinny bieg mikołajkowy, a w ewangelickiej salce parafialnej przy Friedrich-Ebert Str. 53 odbędzie się muzykowanie z chórem gospel Heavenly Voices i słubickim Adoramusem.

Tradycyjnie 19 grudnia o  18.00 w kościele Mariackim we Frankfurcie mieszkańcy dwumiasta spotkają się na śpiewaniu kolęd, a 24 grudnia o 22.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach odbędzie się wspólna Pasterka.

Oczywiście Katolickie Centrum Studenckie zaprasza w tych dniach na Roraty. Studenci z duszpasterstwa akademickiego starają się nadać temu wydarzeniu również wymiar duchowy. Zależy nam na tym, aby spotkania z ludźmi, które odbywają się w atmosferze radości adwentowej, nadało tym spotkaniom charakter wzajemnej życzliwości, radości, i aby kulminacja Adwentu, tzn. Boże Narodzenie, stało się okazją do przemiany zabieganego świata w szczęśliwe wspólne cieszenie się sobą.

Szczegółowy program: TUTAJ

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Organizatorzy: Dwumiasto Słubice-Frankfurt nad Odrą, frankfurcka spółka ARLE, Duszpasterstwo Akademickie Parakletos w Słubicach, Quartiersmanagement Frankfurt (Oder), Wohnungswirtschaft Frankfurt (Oder), samorząd studencki AStA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama