Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zrobili Szlachetną Paczkę ze swoim duszpasterzem akademickim

Finał akcji Szlachetna Paczka odbył się od 6 do 9 grudnia. W akcję, jak co roku, włączyli się w nią studenci ze Słubic ze swoim duszpasterzem ks. Rafałem Mocnym.

Jak co roku inicjatywę zorganizowała wspólnie Rada Samorządu Studentów Collegium Polonicum UAM, Duszpasterstwo Akademickie „Paralekletos” oraz Studencka Poradnia Prawa. Do akcji w tym roku przyłączyło się Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące przy Collegium Polonicom.

- W tym roku pomogliśmy panu Zenonowi i pani Jadwidze. Potrzebna była przede wszystkim żywność, odzież oraz środki czystości. Przedmioty zbieraliśmy w holu głównym przy portierni Collegium Polonicum, w Katolickim Centrum Studenckim przy ul. Jana Pawła II 1 oraz w domach studenckich przy ulicy Piłsudskiego - wyjaśnia Adam Jędrzejewski, wiceprezes koła naukowego Studencka Poradnia Prawa.

Do pomagania studentów nie trzeba specjalnie namawiać. - Zachwyca mnie szlachetna postawa naszych studentów, którzy bardzo chętnie takie akcje organizują - podkreśla ks. Rafał Mocny, duszpasterz akademicki przy Katolickim Centrum Studenckim "Parakletos" w Słubicach.

A dlaczego studenci pomagają? - Pomagam, ponieważ wiem, że święta nie dla każdego są łatwe. Chciałabym, aby każdy na czas świąt mógł usiąść przy świątecznym stole i zapomnieć na chwilę o swoich problemach oraz rozpocząć kolejny rok bez obaw o finanse - tłumaczy Dorota Chałańska, studentka Prawa Polsko-Niemieckiego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama