Nowy numer 43/2020 Archiwum

Warsztaty dla lokalnych animatorów projektu Caritas Laudato Si'

W Budachowie 12 grudnia odbyły się warsztaty dla lokalnych animatorów projektu Caritas Laudato Si'. Inspiracji nie brakowało.

Dobiega końca pierwszy rok funkcjonowania ogólnopolskiego projektu Caritas „Laudato Si'”, który realizowany jest w pięciu diecezjach w Polsce, w tym także naszej.

– Zależy nam, żeby Caritas podejmowała ciekawe, ważne i aktualne inicjatywy odpowiadając na wezwania, które przynosi nowy czas. Za wezwaniem encykliki papieża Franciszka spoglądamy na sytuację w naszym wspólnym domu i widzimy, że jest ogromna potrzeba, aby podejmować to wezwanie już teraz. Robimy to w parafiach i szkołach w ramach struktur Caritas – wyjaśnia Andrzej Grupa, animator krajowy wspólnoty Caritas Laudato Si`. – Od nowego roku będziemy działać już w 12 diecezjach – dodaje.

W Budachowie odbyły się po raz drugi warsztaty dla animatorów projektu Laudato Si`. – Spotykamy się w grupie osób, które w sposób praktyczny pracują w ramach tego projektu w swoich środowiskach. Gościmy dziś w Budachowie, trochę przytuleni do Anielskich Ogrodów prowadzonych przez państwa Kamilę i Bogdana Kasperskich, po to, żeby się trochę zainspirować. Po części teoretycznej, w której przekazali nam co i jak robią, chcemy teraz wyjść w teren, aby posłuchać ptaków, zobaczyć kilkusetletnie drzewa, a także zostawić coś konkretne naturze wykonując karmniki – wyjaśnia Anna Kobylińska, koordynator projektu Laudato Si` w naszej diecezji.

W ramach projektu Parafialne Zespoły Caritas i Szkolne Koła Caritas z różnych zakątków diecezji nie tylko uświadamiają innych jak dbać o środowisko naturalne, ale też m.in. robią ścieżki przyrodnicze, szyją torby ekologiczne, zakładają ogrody czy budują domki dla owadów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama