Nowy numer 03/2020 Archiwum

Torby Charytatywne Caritas od dzieci, rodziców i nauczycieli

Koło wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej nr 17 w Zielonej Górze kolejny raz wzięło udział w akcji Charytatywna Torba Caritas.

W zbiórkę włączyły się chętnie nie tylko dzieci, ale także ich rodzice i nauczyciele.

– Torbę przygotowała każda klasa, a dziś to wszystko przekazujemy diecezjalnej Caritas. To 24 torby w których znalazła się żywność i chemia. Dzieci też chętnie dzieliły się słodyczami, które dostały od św. Mikołaja – wyjaśnia katechetka Małgorzata Jaskuła, która razem z Ewą Woźniak opiekuje się kołem wolontariatu.

Do szkolnego koła wolontariatu należy 35 osób, ale w akcje przez nich organizowane włącza się cała szkoła.

Warto dodać, że to już piąta edycja akcji Torba Charytatywna Caritas. Zebrane dary trafią do podopiecznych Caritas Spes na Ukrainie. Rok temu diecezjalna Caritas zebrała ponad 800 takich toreb.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama