GN 07/2020 Archiwum

V Festiwal Kolęd i Pastorałek w Gorzowie

"Zaśpiewajmy pod niebiosa" to hasło V Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 12 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.

Adresatami festiwalu byli podopieczni z gorzowskich świetlic Caritas oraz placówek wsparcia dziennego, a także ich opiekunowie, rodzice, wolontariusze i mieszkańcy Gorzowa Wlkp.

– Poprzez festiwal chcemy integrować dzieci i młodzieży ze świetlic Caritas z Gorzowa Wlkp., kultywować świąteczne tradycje oraz propagować wartości chrześcijańskie i narodowe. To także doskonała okazja do poznania tradycji różnych grup etnicznych, mniejszości oraz narodowości zamieszkujących województwo lubuskie. Zależy nam także na promocji zasad zdrowej rywalizacji i promocji miasta – wyjaśnia Dominika Łapucha z diecezjalnej Caritas.

W festiwalu wzięła udział Świetlica „Pod Tęczą” (ul. Mieszka I) i Świetlica im. św. Jana Pawła II (ul. Bracka), które przedstawiły piękne programy kolędowe, osadzone w realiach gorzowskich. – Wszystkim uczestnikom festiwalu oraz przybyłym gościom dziękujemy za dobrą zabawę i zapraszamy za rok na kolejną imprezę! – mówi Dominika.

Projekt współfinansowany z budżetu miasta Gorzów Wlkp.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama