GN 07/2020 Archiwum

Przekazują prezent dalej

Wigilia dla osób starszych, samotnych i bezdomnych to tutaj prawdziwa uczta. Były m.in. pierogi z grzybami, groch z kapustą, karp w sosie koperkowym, śledzie w sosie śmietanowym, zupa grzybowa czy kluski z makiem.

W wigilii, która odbyła się 13 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku, wzięło udział ponad 100 osób.

Poprzedziła je Msza św. pod przewodnictwem proboszcza ks. Marka Kidonia.

To 28. spotkanie, to inicjatywa Parafialnego Zespołu Caritas i bardzo wielu ludzi chętnych do pracy oraz sponsorów. – Wielu restauratorów z Czerwieńska i Zielonej Góry wspomaga nasze dzieło. To oni przygotowują te pyszne potrawy, a my wszystko z młodzieżą podajemy do stołu – wyjaśnia katechetka Istiena Boguszewicz-Gnatowicz, która wszystko koordynuje. – W czas Bożego Narodzenia nie możemy zapominać o prezencie, który dostaliśmy od Boga. I tak jak Jezus przyszedł nam z pomocą, tak i my musimy pamiętać o człowieku, który jest w potrzebie – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama