GN 07/2020 Archiwum

Wigilia dla podopiecznych Caritas w Gorzowie Wlkp.

Caritas diecezjalna co roku przed świętami Bożego Narodzenia przygotowuje wieczerze wigilijne dla osób samotnych, opuszczonych, ubogich i starszych. 17 grudnia wieczerza odbyła się w Gorzowie Wlkp.

Poprzedziła ją Msza św. w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy. – Przy stole wigilijnym siadamy z tymi, którzy są dla nas ważni. My z tym ludźmi jesteśmy tak naprawdę 365 dni w roku, pomagając im na różne sposoby. Znamy ich dobrze i chcemy przed świętami Bożego Narodzenia razem z nimi usiąść do stołu, aby razem świętować, bo to są nasi bracia i siostry – wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

W Wigilii wzięło udział ok. 100 osób, a do stołu usługiwali im wolontariusze parafialnych zespołów Caritas, szkolnych kół Caritas, a także klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

Wigilia dla ubogich i bezdomnych w Gorzowie
Gość Zielonogórsko-Gorzowski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama