GN 07/2020 Archiwum

Czy dziś obowiązuje piątkowy post?

Bp Tadeusz Lityński na terenie całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na piątek 27 grudnia udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

W piątek w oktawie Narodzenia Pańskiego obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, chyba że została udzielona dyspensa zgodnie z przepisami prawa kanonicznego. Właśnie taką decyzję podjął bp Tadeusz Lityński,zachęcając jednocześnie wiernych do podjęcia innych form pokuty, a zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.

Piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, nie obowiązuje w trzech przypadkach: w piątki, w które wypada uroczystość, dni w randze uroczystości (np. piątek w oktawie Wielkanocy) oraz gdy zostanie udzielona dyspensa zgodnie z przepisami prawa kanonicznego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama