Nowy numer 43/2020 Archiwum

W drodze na spotkanie Taizé we Wrocławiu

Wyruszyli dokładnie o o godz. 8.25 zielonogórskiego dworca kolejowego. Oczywiście celem ich wyjazdu są 42. Europejskie Spotkanie Młodych, które w tym roku wspólnota Taizé organizuje we Wrocławiu.

Młodzieży towarzyszy ks. Daniel Geppert i ks. Mariusz Jagielski. – Ideą tych spotkań jest modlitwa o pokój na świecie, zjednoczenie młodych, wspólne przebywanie razem i trwanie na kontemplacji ikony krzyża. Oczywiście to także okazja do poznania kultury i miejsca goszczącego uczestników spotkania – wyjaśnia ks. Daniel Geppert.

– Oczywiście nie zabraknie czasu na noworoczną zabawę. W parafiach w których przebywamy, o godz. 23.00 jest wspólna modlitwa, o północy życzenia, a potem wspólna zabawa, podczas której każda nacja prezentuje m.in. taniec, piosenkę i zabawę charakterystyczną dla swojego kraju – dodaje.

Do Wrocławia wybrała się Julia Rekut. – Jadę bo chcę spędzić cudowny czas! Chciałabym poznać ludzi, którzy mają podobne zainteresowania i są związani z Kościołem. Chciałabym doświadczyć modlitwy w ciszy i kanonami, która jest charakterystyczna dla Taizé – wyjaśnia Julia.

W drodze na spotkanie Taizé we Wrocławiu   Do Wrocławia zmierza także 17 osobowa grupa z ks. Rafałem Mocnym ze Słubic. Archiwum ks. Rafał Mocny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama