Nowy numer 3/2021 Archiwum

Władysław Dajczak ponownie wojewodą

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wręczył powołania nowym wojewodom. Nominację na wojewodę lubuskiego otrzymał poseł Władysław Dajczak.

Przypomnijmy, że Władysław Dajczak ponownie zasiądzie na fotelu wojewody. Z powodu zdobycia mandatu poselskiego w jesiennych wyborach parlamentarnych złożył rezygnację, ponieważ prawo nie pozwala na łączenie tych stanowisk.

Władysław Dajczak urodził się 10 lipca 1959 r. w Międzyrzeczu. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Mechanicznym Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze oraz studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.
30 lat piastował stanowisko prezesa Spółki Komunalnej w Strzelcach Krajeńskich.

W latach 1990-1994 był radnym Rady Gminy Strzelce Krajeńskie, a w latach 1990-1992 wiceprzewodniczącym Rady Miasta Strzelce Krajeńskie.

W 1998, 2006 i 2014 roku został wybrany na radnego Sejmiku Wojewódzkiego. W roku 2006 dodatkowo pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego.

W 2007 roku głosami ponad 90 tys. wyborców został wybrany na senatora RP VII kadencji. W 2019 r. został wybrany na posła RP IX kadencji.

Władysław Dajczak w związku z powołaniem na stanowisko wojewody będzie teraz musiał zrezygnować z mandatu poselskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama