GN 07/2020 Archiwum

Siostry klauzurowe w Rokitnie

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej od 4 do 9 stycznia odbywało się spotkanie przełożonych Kongregacji Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Mniszek Benedyktynek w Polsce.

Był to czas modlitwy i pracy nad poprawkami do ich konstytucji. – Jesteśmy pierwszy raz w Rokitnie i bardzo nam się tu podoba.

Od pewnego czasu modlę się za wstawiennictwem Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej i cieszę się, że mogłam być w tym sanktuarium, które noszę w sercu – podkreśla s. Klara Lechoszest, prezeska kongregacji.

Siostry w naszym kraju mają dziewięć domów: Żarnowiec, Krzeszów, Sierpc, Łomża, Drohiczyn, Staniątki, Przemyśl, Wołów i Jarosław. – Naszym charyzmatem jest uwielbienie Pana Boga według słów: „Ora et labora” (Módl się i pracuj) – tłumaczy s. Klara. – Jesteśmy zakonem klauzurowym. Spędzamy dużo czasu na modlitwie osobistej, ale też wspólnotowej. Siostra, która wstępuje do danego domu, zostaje w nim do końca życia, ponieważ jednym z naszych ślubów jest stałość miejsca. Nie wychodzimy, oprócz takich wyjątków jak teraz, poza mury klasztoru, ale jesteśmy otwarte na tych, którzy przychodzą do nas – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama