Nowy numer 15/2020 Archiwum

Koedukacyjne rekolekcje powołaniowe w Paradyżu

Tego jeszcze w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu nie było. Od 17 do 19 stycznia trwają tu koedukacyjne rekolekcje powołaniowe. Prowadzą je siostry zakonne, księża i małżeństwa.

Zazwyczaj rekolekcje powołaniowe są osobno dla mężczyzn i dla kobiet. Pomyśleliśmy w seminarium, aby naszą ofertę rozszerzyć i stworzyć ofertę koedukacyjną. Chcemy pokazać trzy konkretne drogi powołania i stąd ten trójgłos. Aby siostry zakonne podzieliły się tym, jak przeżywają swoje życie zakonne, księża - swoje kapłaństwo, a małżonkowie - małżeństwo - wyjaśnia ks. Tadeusz Kuźmicki, ojciec duchowny z paradyskiego seminarium.

W rekolekcjach uczestniczą 22 osoby. Wśród nich Katarzyna Pypka z Zielonej Góry. – Studiuję, ale cały czas jestem przed jakimiś decyzjami życiowymi, więc chcę rozeznać czy w dobrym kierunku idę, czy nie - zauważa Katarzyna Pypka z Zielonej Góry.

- Myślę, że warto też organizować koedukacyjne rekolekcje powołaniowe, abyśmy jako mężczyźni i kobiety rozmawiali na ten temat oraz modlili się w tej intencji - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama