GN 07/2020 Archiwum

Nagroda dla Europejskiego Centrum Ekumenicznego

Europejskie Centrum Ekumeniczne działające we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach otrzymało nagrodę za dokonania w dziedzinie współpracy ekumenicznej na pograniczu polsko-niemieckim.

Nagroda została wręczona przez Ekumeniczną Radę Niemiec 23 stycznia w Berlinie. – Stowarzyszenie zostało założone 27 września 1994 roku. Jego głównym celem działalności jest stworzenie miejsca dialogu i spotkań ludzi różnych narodów i wyznań, a także różnym zapleczem historycznym, przede wszystkich mieszkańców obu stron Odry – wyjaśnia ks. Rafał Mocny, członek zarządu Europejskiego Centrum Ekumenicznego i dyrektor Centrum Studenckiego Parakletos w Słubicach.

Europejskie Centrum Ekumeniczne co roku organizuje m.in. coroczne Drogi Krzyżowe, w których uczestniczą mieszkańcy Słubic i Frankfurtu nad Odra. – Ponadto stowarzyszenie realizuje cykl spotkań „Rozmowy na granicy”, nabożeństwa ekumeniczne, wystawy i wiele innych form budujących więzi duchowe mieszkańców obu  miast – wyjaśnia ks. Mocny.

– Wyjątkowym wydarzeniem, które zostało zauważone przez Ekumeniczną Radę Niemiec, było spotkanie i konsultacje biskupów kościołów Chrześcijańskich z diecezji przylegających do Odry i Nysy. Spotkanie to było czasem nawiązania kontaktów hierarchów kościołów chrześcijańskich oraz podjęciem planów wspólnych inicjatyw ekumenicznych na pograniczu polsko niemieckim – dodaje.

W Słubicach Europejskie Centrum Ekumeniczne jest widoczne w działalności Katolickiego Centrum Studenckiego Parakletos, którym kieruje ks. Rafał Mocny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama