GN 07/2020 Archiwum

Kard. Sarah odwiedzi naszą diecezję

Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów odwiedzi diecezję zielonogórsko-gorzowską. Przyjedzie na koronację obrazu Matki Bożej Paradyskiej.

Koronacja obrazu Matki Bożej Ozdoby Paradyża zaplanowana jest w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu na 3 października. – To dla nas wielka radość, że kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, człowiek tak bardzo zaangażowany w życie Kościoła powszechnego, autor wielu ważnych publikacji przyjmuje nasze zaproszenie – podkreśla bp Tadeusz Lityński.

– Cieszymy się i mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje w życiu wiary naszej diecezji i Kościoła w Polsce – dodaje.

Przypomnijmy, że papież Franciszek 24 listopada 2014 mianował kard. Saraha prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. W języku polskim ukazały się wywiady-rzeki z pochodzącym z Gwinei hierarchą pt. "Wieczór się zbliża i dzień już się chyli", "Bóg albo nic"i "Moc milczenia" oraz książka pt. "W drodze do Niniwy".

Więcej o obrazie Matki Bożej Paradyskiej: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama