Nowy numer 3/2021 Archiwum

Lubuski Samarytanin po raz drugi

Już po raz drugi zostaną wręczone wyróżnienia "Lubuski Samarytanin" dla osób, instytucji i stowarzyszeń, które w sposób przykładny świadczą pomoc chorym.

Wszystko w związku ze Światowym Dniem Chorego, który przypada zawsze w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes (11 lutego) i stanowi okazję do refleksji nad tajemnicą cierpienia, a także służy uwrażliwieniu wspólnot chrześcijańskich i całego społeczeństwa na sytuację i potrzeby ludzi chorych.

Z okazji Światowego Dnia Chorego okolicznościowe Msze św. i nabożeństwa dla chorych zostaną odprawione w wielu parafiach w całej diecezji, między innymi w Nowej Soli, Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze.

W tym roku z okazji Światowego Dnia Chorego już po raz drugi zostaną przyznane wyróżnienia "Lubuski Samarytanin" dla osób, instytucji i stowarzyszeń w sposób przykładny świadczących pomoc chorym.

Tegorocznych laureatów "Lubuskiego Samarytanina" poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w sobotę 8 lutego o godz. 17  w Międzyrzeckim Domu Kultury. Galę poprzedzi Msza św. sprawowana w międzyrzeckim kościele pw. św. Wojciecha o godz. 15.

Nagrodę "Lubuski Samarytanin" ustanowił w ubiegłym roku bp Tadeusz Lityński na wniosek diecezjalnego duszpasterza chorych i służby zdrowia. Jest ona przyznawana w trzech kategoriach: instytucje, stowarzyszenia i placówki; pracownicy służby zdrowia; wolontariusze. Wyróżnienie ma uhonorować tych, którzy ze szczególnym oddaniem pełnią opiekę nad osobami chorymi. Laureatów nagrody wskazuje biskup zielonogórsko-gorzowski. Wspomaga go kapituła wyróżnienia złożona z duszpasterzy oraz świeckich przedstawicieli środowisk medycznych.

Sylwetki kandydatów w najnowszym najbliższym numerze "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama