Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zakończenie semestru formacji w Słubicach

Studenci z Collegium Polonicum i Vaidriny zakończyli kolejny semestr formacji w Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach.

Żacy ostatni semestr przeżywali ten czas po hasłem: „Szukaj pokoju i dąż do niego”. – Było wiele wydarzeń, nabożeństw, spotkań zmierzających do tego, aby odnaleźć pokój – wyjaśnia ks. Rafał Mocny, duszpasterz akademicki przy Katolickim Centrum Studenckim "Parakletos" w Słubicach.

– W sensie duchowym ukazywaliśmy im pokój jako stan życia z Bogiem. Pokój jest wtedy, kiedy żyje w nas Bóg. Nas, chrześcijan, łączy to, że stworzyliśmy przestrzeń dla Boga w naszym życiu podczas chrztu św. Jednak w tym ekumenicznym gronie możemy powiedzieć, że każdy z nas, idąc inną drogą, pragnie odnaleźć w swoim sercu pokój, który daje Chrystus. Niepokój jest wtedy, kiedy kieruje naszym życiem grzech. Grzech nikomu nie da szczęścia. Niesie lęk i nie zaprowadzi do pokoju – dodaje.

Zakończenie semestru formacji w Słubicach   A po modlitwie była oczywiście wspólna agapa. Archiwum ks. Rafała Mocnego

W tym roku do duszpasterstwa akademickiego dołączył Kamil Yousefi. – Jestem w „Parakletos” od niedawna, mianowicie od połowy stycznia tego roku. Niemniej spotkałem się od pierwszych chwil z życzliwą atmosferą. Poznałem ciekawych ludzi, którzy akceptują mnie jako równego sobie członka wspólnoty pomimo rozbieżnych poglądów, które nie stanowią dla nich przeszkody, szczególnie dla księdza. Duszpasterstwo wyraża postawę pełną chrześcijańskiego uniwersalizmu i chęci rozwoju – zauważa Kamil.

Podczas nabożeństwa na zakończenie semestru w gronie wszystkich duszpasterzy zachęcono studentów do tego, aby każdy na nowo w swoim sercu powiedział: Moim Panem jest Chrystus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama