GN 07/2020 Archiwum

Żywa lekcja w 80. rocznicę pierwszych wywózek na Sybir

10 lutego przypada 80. rocznica pierwszych masowych deportacji Polaków na Sybir. Dziś Związek Sybiraków w Gorzowie Wlkp. nie tylko zapalił znicze, ale też zorganizował "Żywą lekcją historii".

Wczoraj w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe odbyła się Msza św. w intencji Sybiraków, a dziś przed południem zapalono znicze pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu na Cmentarzu Komunalnym. Później w I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się „Żywa lekcja historii” z udziałem Sybiraków. Swoimi wspomnieniami z zesłania podzieliła się Władysława Wanda Skarżyńska i Wiesław Szlachciuka

Współorganizatorką tej nietypowej lekcji była Lubuska Kurator Oświaty. – Bardzo mi zależy, aby uczniowie mieli możliwość skorzystania z obecności żywych świadków historii – podkreśla Ewa Rawa, która sama jest córką Sybiraków.

– To dla mnie zawsze ogromne przeżycie, kiedy mogę posłuchać opowieści o tym, co przeżyli również moi rodzice – dodaje.

Więcej w kolejnym numerze Gościa Niedzielnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama