Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zakochani dla chorych

Co daje połączenie Światowego Dnia Chorych i walentynek? Akcję "Zakochani dla Chorych". Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy SP nr 6 w Zielonej Górze pokazali dziś wielkie serce.

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas pod wodzą pedagoga zorganizowali dziś walentynkowe stoisko słodkości. Zebrane pieniądze pomogą choremu Antosiowi.

Wolontariusze postanowili pomóc 4-letniemu chłopczykowi, który urodził się w stanie głębokiego niedotlenienia i wymaga ciągłej rehabilitacji. - Każdy człowiek, który naprawdę kocha, myśli nie tylko o sobie, ale o drugim człowieku. Dzisiaj wspólnie z rodzicami i uczniami chcemy pomóc choremu Antosiowi - wyjaśnia Bogumiła Moskaluk, dyrektor szkoły. - Szkoła to nie tylko nauczanie, ale także wychowanie. Takich i podobnych akcji w naszej placówce jest więcej. Chcemy pokazywać naszym uczniom, że warto jest pomagać - dodaje.
 

Zakochani dla chorych   Zainteresowanie akcją było ogromne. Krzysztof Król /Foto Gość

Akcję "Zakochani dla Chorych" propaguje diecezjalna Caritas. - To połączenie Światowego Dnia Chorego i walentynek. Jego główną ideą jest pomoc chorym i niepełnosprawnym rówieśnikom z naszych szkół i miejscowości - wyjaśnia Dominika Łapucha z Centrum Wolontariatu Caritas w Zielonej Górze.

Uczniom zaangażowanym w akcję bardzo spodobała się idea. - Walentynki to taki dzień, w którym powinniśmy okazywać miłość każdemu człowiekowi, także osobom chorym - uważa Jonatan z VIII klasy.

Zakochani dla chorych   Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas pomogli w tym roku małemu Antosiowi. Krzysztof Król /Foto Gość

Z każdym rokiem na mapie naszej diecezji przybywa szkół, w których organizowana jest akcja "Zakochani dla Chorych". Odbywa się nie tylko w Zielonej Górze, ale m.in. w Bojadłach, Głogowie, Drezdenku i Sulechowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama