Nowy numer 15/2020 Archiwum

Biblijne walentynki

W parafii pw. św. Józefa w Zaborze zainaugurowano cykliczne spotkania kręgu biblijnego. A że pierwsze spotkanie wypadło 14 lutego, to nazwano je "Walentynki z Biblią" i poświęcono tematyce miłości.

A jak w Piśmie Świętym ukazywana jest miłość w Piśmie Świętym? – Powiedziałbym komplementarnie i wewnętrznie zależnie – zauważa ks. Tomasz Sałatka.

– Miłość w Biblii ukazuje całego człowieka, komplementarnie z jego cielesnością, uczuciami, emocjami, wyborami, decyzjami, czasami i pomyłkami. Największy problem rozumienia miłości w świecie to jej oddzielenie od jej złożonej komplementarności. Dla jednych to uczucie, dla innych to cielesność, wymiar duchowy, psyche. I nawet jeżeli ludzie wiedzą o potrzebie zaangażowania całego człowieka, to w obecnym kryzysie duchowości zupełnie wyłączają sferę duchową, a bez niej trudno mówić o miłości - dodaje ks. Sałatka.

Więcej w kolejnym numerze Gościa Niedzielnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama