GN 24/2021 Otwarte Archiwum

Zmarł kapłan

W Małomicach 19 lutego w wieku 62 lat i w 35. roku kapłaństwa swoją ziemską pielgrzymkę zakończył ks. Andrzej Tarabuła, wikariusz parafii w Małomicach i Rudawicy.

Msza św. pożegnalna z udziałem kapłanów dekanatu Szprotawa zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Małomicach w poniedziałek 24 lutego o godz. 19.30. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem księdza biskupa sprawowana będzie we wtorek 25 lutego o godz. 12 w kościele parafialnym w Małomicach (od godz. 11 modlitwa różańcowa). Po jej zakończeniu nastąpią dalsze obrzędy pogrzebowe na cmentarzu komunalnym w Małomicach.

Śp. ks. Andrzej Tarabuła urodził się 8 kwietnia 1957 r. w Jaworznie. Świadectwo dojrzałości uzyskał w 1977 r. po ukończeniu Technikum Budowlanego w Krzeszowicach. W latach 1977-81 studiował w krakowskim Wyższym Seminarium Duchownym. Drogę formacji do kapłaństwa zamierzał kontynuować w diecezji gorzowskiej. W 1982 r. w trakcie praktyki duszpasterskiej, na którą skierowały go władze seminaryjne, za pomoc w redagowaniu ulotek został aresztowany na podstawie przepisów ustawy o stanie wojennym. Sąd Wojskowy w Zielonej Górze skazał go na rok pozbawienia wolności. Po opuszczeniu zakładu karnego kontynuował studia w seminarium duchownym w Paradyżu. Święcenia kapłańskie otrzymał 26 maja 1985 r. w Gorzowie Wlkp. z rąk sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty.

Pracował jako wikariusz w Krośnie Odrzańskim, Gaworzycach, Świebodzinie (parafia pw. św. Michała Archanioła), Zielonej Górze (parafia pw. Ducha Świętego), Przemkowie, Łagowie i Międzyrzeczu (parafia pw. św. Wojciecha). 18 sierpnia 2003 r. został mianowany proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Łagoszowie Wielkim. Od 2006 r. pracował ponownie jako wikariusz w Kostrzynie nad Odrą (parafia pw. NMP Matki Kościoła), Sulęcinie, Małomicach i Rudawicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama